Entomobryomorpha · Entomobryidae
Sinella curviseta
Deze naam is vooral een label uit het verleden. De gewone Tropical-kweek is Coecobrya tenebricosa.Een naam die jarenlang werd gebruikt voor de hobbyspringstaart Tropical Pink, die Coecobrya tenebricosa bleek te zijn. De naam staat nog op één verzorgingsblad.
Ook verkocht of bekend als
Deze pagina is deels ingevuld
Sommige onderdelen hebben nog weinig of geen bewijs. Elke leemte zegt dat in plaats van te gokken.
Ware grootte op dit scherm
Kalibreer het scherm
Houd een creditcard tegen het scherm en sleep de schuifregelaar tot de omtrek overeenkomt met de breedte ervan.
Creditcard, 85,6 mm breed
Een gemeten bereik wordt getekend op de typische waarde of op het midden. Waar een bron alleen een bovengrens geeft, is de tekening op die grens. Echte dieren variëren, dus gebruik dit als richtlijn.
In één oogopslag
- Grootte
- Gemiddeld 1,4 mm Volwassen.
- Moeilijkheid
- Makkelijk
- Groei
- Snel
- Beste verblijven
- Gesloten tropisch terrarium, Gematigd bosvivarium Een schatting van het model op basis van de bereiken op deze pagina. Zie elk type verblijf
- In de handel
- Regelmatig verkrijgbaar Per 22 okt 2026.
- Determinatie
- Onopgelost Classificaties spreken elkaar tegen Hoe zeker we zijn
Nog niet vastgelegd: Temperatuur, Luchtvochtigheid.
Determinatie
Kenmerken om te controleren
Dit zijn de kenmerken die voor deze soort zijn vastgelegd. Elke rij zegt welke uitrusting je nodig hebt om het te beoordelen.
| Kenmerk | Hoe het eruitziet | Vereist |
|---|---|---|
| Lichaamsvorm | Lang en slank Het lichaam is lang en slank met duidelijk zichtbare segmenten, lange antennen en lange poten. / Slanke buis Het lichaam is een gladde buis met zichtbare segmenten en kortere antennen en poten. Varieert Overgenomen: Entomobryomorpha | Het blote oog |
| Lichaamslengte | 1 tot 2 mm Ongeveer zo lang als een potloodstift dik is. | Het blote oog |
| Segmenten van de antenne | Vier gewone segmenten De antenne heeft vier duidelijke segmenten en geen ervan is in ringen verdeeld. / In ringen verdeeld Minstens één segment is in kleine ringen verdeeld, waardoor de antenne geleed lijkt. Varieert Overgenomen: Collembola | Stereomicroscoop |
| Vorm van de mond | Stompe mond De mond is stomp en de kop is aan de voorkant afgerond. Overgenomen: Entomobryomorpha | Handloep |
| Doorns aan het staarteinde | Geen doorns Het laatste achterlijfssegment heeft geen doorns. Overgenomen: Entomobryomorpha | Stereomicroscoop |
8 kenmerken zijn nog niet vastgelegd
Niemand heeft deze voor deze soort vastgelegd, dus de determinatiesleutel behandelt ze als onbekend en gokt nooit.
- Hoofdkleur
- Kleurpatroon
- Oppervlaktestructuur
- Schubben
- Lengte van de antenne
- Ogen
- Aantal ogen
- Springorgaan
Determineer een dier dat je hebt
Antwoord in elke volgorde, met de uitrusting die je hebt.
Houderij en kweek
- Moeilijkheid Makkelijk
- Groei Snel
- Opbrengst Hoog
- Luchtstroom
- Laag
Voedsel
- Commerciële springstaartenmix Goed
- Droge gist Goed
- Visvlokken Af en toe
Substraten
- Grond op basis van turf Uitstekend
- Calciumklei Goed
- Gewoon gips Goed
Het bewijs in detail
Hulpmiddelen
Bioactieve compatibiliteit
- Activiteit aan de oppervlakte
- Gemiddeld
- Gebruikt als
- Cleanup crew
Geschiktheid per type verblijf
Een schatting van het model, op basis van het klimaat in elk type verblijf en de bereiken die voor deze soort zijn vastgelegd. Het is geen meting.
| Type verblijf | Geschiktheid | Waarom |
|---|---|---|
| Gesloten tropisch terrarium Een glazen terrarium met een deksel en weinig ventilatie, vaak besproeid, gehouden voor pijlgifkikkers en andere dieren uit vochtig bos. Zie hoe de soort scoort | Goed geschikt |
|
| Gematigd bosvivarium Een koel, vochtig vivarium met bladstrooisel, schors en een vochtgradiënt, gehouden voor vuursalamanders en vergelijkbare bosamfibieën. Zie hoe de soort scoort | Goed geschikt |
|
| Open tropisch terrarium Een hoog terrarium met gaasventilatie en dagelijks besproeien, waarbij het tussen twee beurten opdroogt, gehouden voor kuifgekko's en vergelijkbare klimmers. Zie hoe de soort scoort | Net geschikt |
|
| Pissebedbak Een geventileerde bak met organisch substraat en bladstrooisel, met een vochtig en een droog uiteinde, gehouden voor pissebedkolonies. Zie hoe de soort scoort | Net geschikt |
|
| Potplant Een kamerplantenpot met een open bovenkant, volgens een schema water gegeven, zodat de grond tussen twee beurten een beetje opdroogt. Zie hoe de soort scoort | Net geschikt |
|
| Halfdroog terrarium Een grotendeels droog terrarium met een vochtige schuilplaats en een warme plek, gehouden voor luipaardgekko's en vergelijkbare dieren uit graslanden of struikgewas. Zie hoe de soort scoort | Net geschikt |
|
| Woestijnterrarium Een droog, goed geventileerd woestijnterrarium met een hete zonneplek, gehouden voor baardagamen en vergelijkbare dieren. Zie hoe de soort scoort | Slecht geschikt |
|
Houd je dieren die springstaarten eten, dan moet je de springstaarten aanvullen. De verkenner laat zien welke soorten het tempo van de dieren in jouw verblijf bijhouden. Open de compatibiliteitsverkenner
Natuurlijke historie en verspreiding
- In de handel
- Regelmatig verkrijgbaar in Noord-Amerika. Per 22 okt 2026.
Zie de soort in het wild
Zie echte foto's en waar mensen de soort hebben waargenomen. Deze site host geen foto's.
Taxonomie en naamgevingsgeschiedenis
Hoe zeker de naam is
- Type naam
- Exacte naam De naam is vergeleken met de gepubliceerde beschrijving.
- Zekerheid
- Onopgelost Er is niet genoeg bewijs om het te benoemen.
- Bewijs voor de naam
- Alleen handelsetiket
- Stabiliteit
- Classificaties spreken elkaar tegen Bronnen delen dit dier verschillend in.
- Beoordeling
- Beoordeeld door een curator
GBIF vermeldt Sinella curviseta Brook, 1882. Gecontroleerd op 22 okt 2026.
Classificatie
Handels- en hobbynamen
Handelsnamen zijn geen taxonomie. Elke naam is een etiket dat verkopers gebruiken, met een eigen pagina.
| Naam | Type | Hoe waarschijnlijk |
|---|---|---|
| Sinella curviseta | Historisch etiket | Onwaarschijnlijk |
| Tropical Pink Springtail | Volksnaam | Onwaarschijnlijk |
| Sinella curviseta | Historisch etiket | Voorlopig |
Externe records
Open vragen en bronnen
Open vragen
-
Waar verwijst de vermelding Sinella curviseta op het verzorgingsblad naar?
Handelsnamen Open
Waarom het ertoe doet. De verkoper zegt dat de wijdverbreide Sinella curviseta uit de hobby Coecobrya tenebricosa is, maar het verzorgingsblad vermeldt Sinella curviseta nog steeds als een eigen soort.
Wat zou helpen. Een verklaring van de verkoper of de vermelding een oud etiket of een andere kweek is, en een voucher als het een andere kweek is.
-
Welke soort is deze kweek, gecontroleerd door een specialist?
Determinatie Heeft een bewijsexemplaar nodig
Waarom het ertoe doet. Hobbykweken worden meestal benoemd op basis van het etiket van een verkoper of een foto. Een verkeerde naam verspreidt zich van verkoper naar houder en daarna in het verzorgingsadvies.
Wat zou helpen. Geconserveerde vouchers van de kweek in ethanol van 80 tot 95 procent, preparaten die zijn onderzocht door een springstaartspecialist, en een DNA-barcode waar een referentie bestaat. Deponeer de voucher bij een museum of een universiteitscollectie.
Bronnen
- 1
Springtail Identification and Common Name Resource
Pavy R. Springtails US
Link werkt · Webwinkel
Aangehaald op Tropical Pink White Springtails.
- 2
- 3
The springtail Sinella curviseta: the most suitable prey for rearing dwarf spiders
Vanacker D, Deroose K, Van Nieuwenhuyse L, Vandomme V, Vanden Borre J, Maelfait J-P. 2005. Arthropoda Selecta, Special Issue 1 (European Arachnology 2003): 333-342
Link werkt · Peer-reviewed artikel
Aangehaald op Introduction, first paragraph.
- 4
Springtails US shop: one product page for each springtail
Springtails US
Link werkt · Webwinkel
Aangehaald op Sinella curviseta product page, adult size.
- 5
Biology of the Springtails (Insecta: Collembola)
Hopkin SP. 1997. Oxford University Press
Geverifieerd met een register · Monografie van een specialist
Aangehaald op chapter on external morphology.
- 6
Checklist of the Collembola of the World
Bellinger PF, Christiansen KA, Janssens F
Link werkt · Gezaghebbende database
Aangehaald op Introduction, external anatomy and morphology.
- 7
Springtail hobbyist catalogue
2026. Private notes of a hobbyist keeper
Met de hand gecontroleerd · Waarneming van een hobbyist
Aangehaald op row 33, Sinella curviseta.
Een fout gezien of een betere bron bekend? Stuur een correctie
Paginagegevens beoordeeld op 22 okt 2026